Εδώ θα μπορείτε να διαβαζετε τα νέα που αφορούν το σχολείου μας...

Ευχαριστούμε τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του 1ου Νηπιαγωγείου Σάμου που συνεργάστηκε με τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του 2ου Πειραματικού Δημοτικού σχολείου Σάμου και την Διευθύντρια του 2ου Πειραματικού Δημοτικού Σχολείου την κα Δάφνη Παναγιώτου ώστε να φιλοξενηθούν τα παιδιά του 1ου Νηπιαγωγείου Σάμου και να παρακολουθήσουν την δράση "Κινητό Πλανητάριο", η οποία πραγματοποιήθηκε με επιτυχία τη Δευτέρα 22 Ιανουαρίου 2024.

Επιπλέον ευχαριστούμε θερμά τον κ.Χριστινίδη και τους οδηγούς του για τη ΔΩΡΕΑΝ ΜΕΤΑΦΟΡΑ των μαθητών με ΑΣΦΑΛΕΙΑ στον χώρο που θα γινόταν η δράση.

Η βόλτα με τα λεωφορεία μας έμεινε αξέχαστη!

Τέλος να ευχαριστήσουμε και πάλι το Δ.Σ. του συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων που κάλυψε εξ' ολοκλήρου τα έξοδα της δράσης.

Πέρασαν υπέροχα μικροί και μεγάλοι!!!